Defalarca kez piyango tutturan kadın: O kadar çok kez kazandım ki soruşturmaya maruz kaldım ve kendimi suçlu gibi hissettim

T24 Dış Haberler

İngiltere’de 69 yaşındaki Amelia Barnham, loto biletlerine haftada 60 sterlin harcadığını ve 23 bin 600 sterlin tutarında ödüller kazandığını söyledi. 

Kocası Tony ile birlikte Batı Londra’da yaşayan Amelia, şirkete kazandığı biletin resimlerini gönderdi ve kendisine bir talep numarası verildi. Daha sonra şirket tarafından telefon yoluya kendisine ulaşan yetkililer, kendisini bir müfettişin ziyaret edeceğini söyledi. 

Üç çocuk annesi ve büyükanne olan finans çalışanı Amelia, evine eski bir dedektif gönderildiğini ve kimliğinin kanıtlamasını talep ettiklerini söyledi.

Amelia, “Geçmişte çok fazla kez kazandığım için soruşturmaya tabi tutulduğumu söylediler. Bu beni  strese soktu ve çok sinirlendim. Bana bir çeşit suçlu muamelesi yapıldı ve birisinin evime gelmesi korkutucuydu. Rakamlar ulusal çekilişten geldi; yani biletleri benim bastığımı falan mı düşündüler? Daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım ve bunun insanları bilet satın almaktan alıkoyacağını düşünüyorum” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x