Solingen zanlısı tutuklandı

Almanya’nın Solingen kentinde, 4 Türk asıllı Bulgar vatandaşının yanarak ölmesine, 9’u ağır 22 kişinin de yaralanmasına neden olan yangını çıkaran 39 yaşındaki Alman Daniel S. yakalandı. Zanlının, yaklaşık 2 yıl önce bu evde oturduğu, kirasını ödemediği ve ev sahibi ile de kavga edip evden atıldığı için intikam hırsıyla evi kundakladığı iddia ediliyor.

SUÇ DOSYASI KABARIK

Ahşap evi kundaklayan şahsın, olaydan önce ve sonra kameralara yakalandığı, şüpheli tavırları ile dikkat çektiği belirlendi. 4 kişiyi öldürmek suçlamasıyla tutuklanan Daniel S.‘nin, sorgusu devam ediyor.

İsmail Z. (29), Kıymet Z. (28), kızları 3 yaşındaki Gizem ve 3 aylık Elis’in can verdiği yangından sonra yakalanan şahsın suç dosyasının kabarık olduğu açıklandı. Olayı soruşturan Solingen Savcısı Heribert Kaune-Gebhard, “Zanlının, yangından kısa süre önce birkaç kez kamera görüntüsü var. Bir şeyler götürüp getiriyor, saklıyor gibiydi” dedi.

KİRASINI ÖDEMEDİ, KAVGA ÇIKARDI

Daha önce savcılığın belirttiği gibi, yakalanan zanlının binadakilerle ayrıca bir sorunu olup olmadığı bilinmiyor. Kirasını ödemediği için atıldığı yer ise yanan binadaki bir daire. Evin önceki sahibinin Sinoplu bir Türk olduğu, binanın kısa süre önce de bir Polonyalıya satıldığı öğrenildi.

Yangın gecesi, olay yerinden birkaç kez geçen zanlının evinde yapılan aramada, daha önce 44 yaşındaki bir kişiye saldırdığı pala, yangın hızlandırıcı çeşitli materyaller, bir miktar uyuşturucu ve olay günü giydiği kıyafetler ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x