Ülkeyi Ayağa Kaldıran Olay: Aralarında Türk’ün de Olduğu 12 Kişi 12 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İstismarda Bulundu!

Avusturya’nın başkenti kan donduran bir olayla sarsıldı. Aralarında bir Türk’ün de bulunduğu yaşları 13-18 arasında değişen 12 kişi 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu.

Olay Nisan 2023’te meydana geldi. Türk, Suriyeli, Bulgar ve İtalyan’dan oluşan 12 kişilik bir grup Viyana’da bir hostelde kalmak için oda kiraladı. Grubun reşit olmamasından dolayı odayı bir 18 yaşındaki Umut adındaki bir Türk vatandaşına tutturdukları ortaya çıktı. 13 kişilik grubun 12’si hostelde bulunan 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu.

TÜRK VATANDAŞI SORGUSUNDA NE DEDİ?

12 yaşındaki çocuk olayı 17 Kasım 2023’te polis bildirdi. Çocuk polise verdiği ifadede “Beni sarmaladılar, sarıldılar, ellediler, kaçamadım” dedi. Alman gazetesi Bild’de yer alan habere göre Türk vatandaşı Umut sorgusunda olay sırasında orada olmadığını belirtti.

Umut, şunları söyledi:

“Onların eğleneceğini ve güzel bir gün geçireceğini tahmin ettim. Mia sadece 12 yaşındaydı. Oradan ayrılırken odayı dağıtmamalarını istedim. Olay sırasında orada değildim.”

ŞÜPHELİLERİN YAŞI 13-18 ARASINDA

Çocuğa saldıran yaşları 13-18 arasında değişen şüphelilerin hakkında 7.5 yıl hapis cezası istendi. Saldırgan 12 kişi kayıplara karıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x